Žasliai: ir mano, ir tavo namai! Prisijunk!

Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos projektukas „Žasliai: ir mano, ir tavo namai! Prisijunk!“ buvo skirtas miestelio ir jo apylinkių sodybų tuštėjimo bei kultūrinio paveldo nykimo problemoms spręsti. Emigracija ir miestelių nykimas projektuko dalyvių buvo įvardyta kaip viena svarbiausių šiandienos problemų. 

Lietuvių kalbos mokytoja Vidutė Kabašinskienė mano, kad dėl to nyksta Žaslių miestelio ir aplinkinių kaimų sodybos, pasigendama patrauklios informacijos apie jas, jų istoriją: „Vaizdi informacija internete galėtų sustiprinti ryšį tarp čia ir svetur gyvenančių kraštiečių, sudarytų galimybę dalintis prisiminimais, propaguoti Žaslių krašto unikalumą ir patrauklumą turizmui arba verslui vystyti.“

Mokiniai plačiai paskleidė projektuko idėją mokyklos, miestelio bendruomenėje, interneto socialiniame tinkle Facebook („Laiškas kraštiečiui“) bei spaudoje. Buvo organizuojamos ekspedicijos po miestelį ir kaimus bei surengti 5 edukaciniai užsiėmimai autentiškose erdvėse.

Nufotografuota apie 280 namų, jie aprašyti. Šia medžiaga papildyta Kaišiadorių muziejaus internetinė enciklopedija. Praturtintas mokyklos muziejus sukaupta medžiaga apie buvusius mokinius, organizacijas, tradicinius renginius, mokyklos istoriją, eksponatais. Sukaupta duomenų bazė, kuria bus galima naudotis gilinant žinias, kaip vaizdine priemone per pamokas, renginius.

Komentarai