Ukmergės Dukstynos pagr. mokyklos projektas

Ar mokykla gali tapti antraisiais namais, kur saugu, jauku, gera ir visada norisi grįžti? Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai pasiryžo kurti visiems draugišką mokyklą, kurioje, lyg tikroje šeimoje, vyresnieji rūpinasi mažesniaisiais: globoja, padeda pažinti save, įveikti iškilusius sunkumus ir įsilieti į bendruomenės gyvenimą.


„Dalis pradinių klasių mokinių jaučiasi nesaugiai, jiems sunkiau sekasi bendrauti, susirasti draugų, baugina pokyčiai, kurie laukia baigus pradinę mokyklą, - sako Kristina Adamonienė, Dukstynos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja. - Aukštesniųjų klasių mokiniai, daugiausia - aštuntokai, nusprendė tapti trečiokų ir ketvirtokų globėjais bei išmokyti juos pasitikėti savimi, drąsiau reikšti savo nuomonę, bendrauti su vyresniaisiais.“

Nuo 2013 m. pradžios ne rečiau kaip kartą per mėnesį aukštesniųjų klasių mokiniai susitikdavo su dvidešimt globotinių, kartu su jais žaisdavo, sportuodavo, piešdavo, dainuodavo, lipdydavo, padėdavo spręsti problemas. Bendros veiklos padėjo skatinti 3-4 klasių mokinių pasitikėjimą savimi, stiprinti 7-8 klasių mokinių socialinės raiškos ir pilietinės atsakomybės gebėjimus.

Skirtingų klasių mokiniai susidraugavo, pažino vieni kitus, ėmė jaustis saugiau, pradėjo laisviau bendrauti su bendraamžiais ir vyresniaisiais, o projekto sėkmė paskatino jį tęsti ir kitais metais.

Komentarai