Kviečiame į Pilietinės galios indekso tyrimo pristatymą

Maloniai kviečiame į 2014 m. Lietuvos pilietinės galios indekso tyrimo pristatymą, kuris vyks vasario 12 d. (ketvirtadienį) 10.00 val. Atviros Lietuvos fondo salėje (Didžioji g. 5, Vilnius).

Renginyje bus aptarta, kaip pakito Lietuvos visuomenės ir atskirų jos grupių – mokytojų ir moksleivių – pilietinė galia, kokie veiksniai lemia šiuos pokyčius, kokiose pilietinėse veiklose lietuviai dalyvauja aktyviausiai, kaip jie vertina savo galimybes daryti įtaką valdžios sprendimams, kodėl kartais vengia imtis pilietinių iniciatyvų, ir kt.

Pilietinės galios tyrimo rezultatus pristatys Pilietinės visuomenės instituto ekspertai: dr. Rūta Žiliukaitė, dr. Ainė Ramonaitė ir dr. Ieva Petronytė. Diskusijoje taip pat dalyvaus dr. Darius Kuolys ir dr. Mindaugas Degutis.

Pilietinės galios tyrimas atliktas įgyvendinant vieną didžiausių pilietiškumo ugdymo projektų Lietuvoje „Kuriame Respubliką“, kurio tikslas – sutelkti mokyklų ir vietos bendruomenėse slypintį potencialą ir nukreipti jį Respublikai kurti.

Lietuvos pilietinės galios indeksą pagal mokslininkų dr. A. Ramonaitės, dr. R. Žiliukaitės ir dr. M. Degučio parengtą metodiką Pilietinės visuomenės institutas tiria nuo 2007 metų. Toks tyrimas atliktas jau šeštąjį kartą.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Ievą Petronytę tel. (8 6)72 21668 arba el. p. ieva@civitas.lt.

Komentarai