Kokios istorinės datos lietuviams svarbiausios?

Lietuvos gyventojai kaip jiems asmeniškai svarbias išskiria tris istorines datas – Valstybės atkūrimo dieną (Vasario 16-ąją), Nepriklausomybės atkūrimo dieną (Kovo 11-ąją) ir Laisvės gynėjų dieną (Sausio 13-ąją). Artėjanti Kovo 11-oji yra svarbi asmeniškai 78 proc. apklaustųjų (33 proc. labai svarbi ir 42 proc. greičiau svarbi).

Tokius rezultatus pateikia, naujienų agentūros ELTA užsakymu, rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ 2015 m. sausio 23-31 dienomis atliktos apklausos duomenys.

Išsamiau apie tai, kaip Lietuvos gyventojai vertina istorines datas, skaitykite: http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/kovo-11-oji-78-proc-apklaustuju-yra-svarbi-asmeniskai.htm

Komentarai

Evaldas
2015-06-01     11:33:19

Daug istorinių datų yra svarbių Lietuvai. Lietuvos sportas, krepšinis, tenisas, tinklinis, rankinis turi daug pasiekimų ir pergalių tarptautinėje arenoje. Daug istorinių datų galime paminėti ir kitose mokslo ir visuomenės srityse.. Į istoriją gali įeiti ir tyrinėtojo išleistos knygos data. O aišku vienos svarbiausių datų yra laisvės datos :)